“Inni ludzie” to kolejne udane spotkanie z twórczością autorki tej powieści

Powieści kryminalne często lądują na mojej półce i na liście obowiązkowych pozycji do przeczytania. Na szczycie tej ostatniej znalazła się książka “Inni ludzie“. Stało się tak nie bez powodu, ponieważ w swoim gatunku na pewno się ona wyróżnia.

Intryguje już od pierwszych stron

Miałem okazję przeczytać inne książki C.J. Tudor i dlatego nie zwlekałem z zapoznaniem się z tą. Nastawiłem się na mocne wrażenia i to właśnie dostałem. Świetnie skonstruowana fabuła odegrała w tym dużą rolę. Ta powieść autorki, jak i poprzednie, od samego początku wzbudza wiele emocji. Nie przemijają one, dopóki nie pozna się finału. Nawet i po skończeniu czytania pozostają one obecne na długo.

Wydarzenia toczą się wokół głównego bohatera. Gabe był świadkiem dramatycznego i bezpośrednio związanego z nim wydarzenia. Wracając do domu i stając w korku, z przerażeniem dostrzega w zardzewiałym samochodzie jadącym przed nim swoją córkę. Tragedia jest tym większa, że jest to ostatni raz, kiedy ją widzi. Mimo to wbrew opiniom innych ludzi nie poddaje się, szukając charakterystycznego samochodu przez długi czas. Są jeszcze Fran i jej córka Alice. Tyle że one nie szukają kogoś, tylko uciekają. Kobieta dobrze też wie, co spotkało córkę Gabe’a i kto za tym stoi. Wydarzenia i akcja nabierają rozpędu, jak i wielokrotnie zaskakują.

Wszystkie elementy tej powieści dobrze współgrają ze sobą. Uniknę zdradzania szczegółów, co się później wydarzyło, żeby nie zepsuć niespodzianek, jakie czekają w środku. Ujawnię za to tylko to, że oczywiste rozwiązania mogą się wcale takimi nie okazać. Przekonać się o tym można, czytając tę powieść.

“Inni ludzie” to kryminał z najwyższej półki

Jeśli miałbym wskazać najlepszą książkę C.J. Tudor, którą do tej pory przeczytałem, to miałbym z tym spory problem. Każda z nich jest konkretną pozycją i rewelacyjnym kryminałem. Dlatego też tę powieść stawiam na równi z pozostałymi. Jeśli twórczość autorki przypadła komuś do gustu to rozczarowania nie będzie. Należy oczekiwać za to wielu emocji. Można na to liczyć praktycznie od samego początku.