Inni ludzie

“Inni ludzie” Doroty Masłowskiej, to powieść wydana przez wydawnictwo Literackie, a książka miała swoją premierę 9 maja 2018 roku. “Inni ludzie” to poruszająca, a zarazem zwyczajna opowieść, o zwykłych ludziach i ich codzienności. Książka w ciekawy sposób pokazuje, że my jako ludzie i jednostka, kreujemy swoją rzeczywistość i sami decydujemy o swoim życiu. Z jednej strony jesteśmy jednostką, a z drugiej wspólnotą, która musi razem działać.

O autorce

Dorota Masłowska skończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest felietonistką, dramaturgiem, pisarką, producentką muzyczną. Zadebiutowała książką “Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, jest także Laureatką Nagrody Literackiej Nike za powieść “Paw Królowej”. 

Inni Ludzie- Doroty Masłowskiej

Nie mili sąsiedzi, niska płaca, smog, złe samopoczucie, złe wybrane decyzje oraz praca, która nic do naszego życia nie wnosi. To codzienność, prawie każdego Polaka w kraju. Sami nie możemy uciec od pułapki, w której żyjemy, ponieważ sami sobie ją zbudowaliśmy, zapominając, że nic nie jest idealne, i nawet nasza wyobraźnia, może zapędzić nas w kozi róg. A gdyby spojrzeć na to samo, na ten sam, okrutny świat, tylko że z innej strony? Zwykli i prości bohaterowie, próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wyzbyli się części człowieczeństwo, tylko po to, aby, powiedzieć czytelnikowi, jaka jest prawda, i próbują wytłumaczyć, dlaczego właśnie tak ma być. Swoimi prostymi słowami, potrafią wzbudzić w każdym z nas, uczucia, które głęboko w sobie chowamy, i które po kilku stronach wychodzą na zewnątrz. Dlaczego w naszym świecie nie ma już miejsca na uczucia, więzi, solidarność, współczucie?  “Inni ludzie” Doroty Masłowskiej to poruszająca powieść o zwyczajnym życie, które nas otacza. Jak często mamy okazję rozejrzeć się wokół i zastanowić nad sensem istnienia. Posłuchać rozmowy, zatrzymać się na chwilę, i pomyśleć nad swoim życiem. “Inni ludzie” to książka, która dużo mówi o nas samych, o ludziach- wspólnocie i jednostce.