Intrygująca i doskonale napisana powieść kryminalna

“Inni ludzie” to powieść Masłowskiej gwarantująca wiele wrażeń. Jeśli często sięga się po kryminały, to warto zwrócić na nią uwagę. Jest ona z pewnością interesującą pozycją i ma swój niepowtarzalny klimat.

Konkretna książka od samego początku

Temat porwań dzieci i szukania ich przez lata oraz chęć wymierzenia sprawcom kary za te czyny nie jest czymś nowym. Tyle że można przedstawić to tak, żeby miało to w sobie coś innego od utartych schematów. Ten zabieg udał się akurat autorce tej powieści. Główny bohater to Gabe, który wracając w nocy do domu i zatrzymując się w korku, widzi w oknie stojącego przed nim samochodu twarz swojej córki. Dziewczynka została porwana, a jej odnalezienie staje się dla niego obsesją. Już samo przedstawienie sposobu uprowadzenia Izzy jest inne od tego, co znaleźć można w wielu innych książkach i filmach. Zazwyczaj ofiary zabiera się z domów czy z ulicy. Dlatego jest to trochę nietypowo ukazane i jest odejściem od stereotypów.

Na pewno nie jest za to niespodzianką, że zrozpaczony ojciec przez kilka lat szuka córki. Jeździ nocą i dniami szukając samochodu, w którym ją widział tamtego fatalnego dnia. Chociaż jego rodzina już pogodziła się z tym, że dziewczynkę spotkał tragiczny los, on ma nadzieję, że jeszcze ją kiedyś ujrzy. Zupełne inaczej jest w przypadku Fran i Alice, matki i córki. Obie uciekają i wiedzą, co stało się z córką Gabe’a. Ten wątek to kolejna intrygująca część tej powieści, która według mnie sprawia, że całość na tym zyskuje. Można się podczas czytania zaskoczyć i czyni to tę książkę jeszcze bardziej interesującą.

Warto sięgnąć po ten doskonale napisany kryminał

Polecam go i zachęcam do sprawdzenia, co do zaoferowania mają “Innu ludzie”. Moje kolejne spotkanie z twórczością autorki okazało się mocnym doświadczeniem. Podoba mi się sposób, w jaki C. J. Tudor pisze i jak potrafi budować atmosferę napięcia i niepewności. Ma charakterystyczny styl, który czyni jej powieści wyróżniającymi się spośród innych. Jeśli szuka się porządnego kryminału, to wybór tego jest trafionym wyborem. Zresztą najlepiej przekonać się o tym podczas czytania.